Wiadoma rzecz – stolyca

Warszawa, zaraz po Przemyślu jest kolejnym miejscem w którym jesteśmy, lub bynajmniej staramy się być dość regularnie. Jak już wiecie z poprzednich wpisów – oboje pochodzimy z Przemyśla, ale część naszych rodzin już tam nie mieszka. Między innymi jedna babcia Tosi czy nasze kuzynostwo mieszkają właśnie w stolicy.

warszawal-06-07.15-instagram#011_WM

DSC_1656048_WM

Pośród części rodowitych krakusów Warszawa nie ma najlepszej opinii. Jako że my nie jesteśmy rodowitymi krakusami to Warszawę lubimy i to nawet bardzo. Nie koniecznie chcielibyśmy się tam przeprowadzić ale Warszawę naprawdę da się lubić!

Tym razem do Warszawy Kasia wybrała się tylko z Tośką. Tato został na straży w Krakowie. Mało tego – obie dziewczyny leciały samolotem, więc dla Kasi był to pierwszy poważny sprawdzian z podróżowania z dzieckiem w pomniejszonym gronie. Wszystko poszło jak po maśle, choć następnym razem musimy ograniczyć “klamoty”, lub przynajmniej spakować je do jednego plecaka.

Po raz kolejny jednak smuci fakt, że poza obcokrajowcami nikt nie jest skory pomóc młodej matce w zajęciu miejsca w samolocie, przy złożeniu wózka czy schowaniu bagażu do schowka nad głową. Nie wiem czy jest w nas aż tyle przekonania że sama sobie z tym poradzi czy to wstyd podać komuś rękę. Na szczęście samolotami latają także obcokrajowcy, od których jeszcze możemy się wiele nauczyć.

warszawal-06-07.15-instagram#1_WM-001

DSC_1656047_WM-002

warszawal-06-07.15-instagram#006_WM-005

DSC_1656046_WM-004

warszawal-06-07.15-instagram#004_WM-003

Będąc w Warszawie zazwyczaj staramy się spotkać ze znajomymi, pochodzić po muzeach (tym razem padło na nowe, odjechane Muzeum Historii Żydów Polskich), parkach, wpaść do ulubionych knajp. W Warszawie lubimy Wisłę, zieleń, przestrzeń, komunikację miejską (tak! doceńcie to warszawiacy) i świeże powietrze – bynajmniej lepsze niż w Krakowie. Tośka uwielbia warszawskie fontanny, place zabaw i przestronne ogrody. No i oczywiście zawsze znajdą się dzieci z którymi chętnie pogania na „dworze”.

DSC_1656049_WM

warszawal-06-07.15-instagram#002_WM

Więcej zdjęć (Instagram-owych) z wypadu do Warszawy możecie znaleźć TU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *