Sesja poprawkowa

Jeszcze w Polsce zakładaliśmy że wylot z Eindhoven do Bergamo będzie szansą na rehabilitację, na poprawę oblanego egzaminu z lotu Kraków – Eindhoven. Ale jak już wiemy pierwszy egzamin na trasie Polska – Holandia wypadł wspaniale. Tym razem Tośka przespała jednak większą część lotu – ależ to relaksujące.

DSC_4923_1_WM

hol-005

DSC_4933_1_WM

DSC_4873014_WM

hol-004

W Bergamo wypożyczyliśmy zarezerwowane już wcześniej auto i udaliśmy się nad jezioro Garda, do bardzo dobrych przyjaciół. Anecię poznałem w poprzedniej pracy a Davide szybko do Niej dołączył. Oboje mają cudowne nastawienie do dziecka. Serdecznością i gościnnością mogliby zarażać innych. Także i tym razem (bo nie jesteśmy pierwsi) mała przypadła im do gustu (mamy taką nadzieję). Zamieszkaliśmy w Castelnuovo del Garda, a mając kilka dni do dyspozycji już na miejscu, udało się nam wyrwać do Sirmione, Bardolino – produkują tu bardzo dobre wino o tej samej nazwie, Peschiery i Valeggio sul Mincio. Odwiedziliśmy kilka pubów, kawiarni, pizzerii a także lokalny targ.

hol-006

DSC_5055_1_WM

hol-003

hol-002

DSC_5045007_WM

Wszyscy znajomi Aneci i Davide nazywali Tośkę: Buttina – co w lokalnym dialekcie oznacza bambina – mała dziewczynka. Oczywiście swoim uśmiechem rozbrajała miejscowych i zaczepiała nieznajomych.

DSC_4919_WM

Pierwszy zagraniczny wyjazd Tośki uważamy za udany. Egzamin zdała zarówno ona jak i my (choć my byliśmy bardziej zestresowani). Sesji poprawkowej nie było – bo zdaliśmy wszystko w pierwszym terminie. Zarówno Holandia jak i Włochy przywitały nas piękną zimową pogodą, uśmiechniętymi ludźmi i przyjaznymi nieznajomymi. Wybraliśmy się tam bez większych planów, biorąc pod uwagę fakt iż jest to wciąż ten okres dla dziecka, kiedy potrzebuje ono dużo snu i odpoczynku. Choć Tośka „była na mleku i kaszkach” to myślę że na stówę skusiła by się na mały kawałek włoskiej, lokalnej pizzy, która nas przyprawiała o zawrót głowy.

DSC_5096_1_WM

hol-001

Aneta, Davide – dziękujemy, zapraszamy i jeszcze kiedyś Was odwiedzimy.

Więcej zdjęć z wyjazdu do Włoch możecie znaleźć TU.

One thought on “Sesja poprawkowa

  1. Pingback: Moje miasto |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *