O blogu

O podróżach napisano już chyba wszystko. Uczą, rozwijają, kształtują, zmieniają…

My jednak uważamy że cały ich urok tkwi w spontaniczności, poznawaniu i nie podporządkowywaniu się. Czasem szukając odpowiedzi tracimy niespodziankę. Uwielbiamy niekonwencjonalność, nie zawsze tam gdzie można, wypada czy należy. No i zawsze szukamy pozytywnych stron życia. Razem i osobno odwiedziliśmy ponad 50 krajów na 5 kontynentach. Przelecieliśmy 500 000 km co pozwoliło by nam okrążyć kulę ziemską ponad 10 razy! Wszystko organizujemy sami: przeloty, noclegi, atrakcje, plany, mapy, przewodniki. Zawsze po kosztach. Kilka fotek z tych wyjazdów już wkrótce będziecie mogli obejrzeć na stronie www.tripflip.pl

Wielu z nas ma marzenia by przejechać, przepłynąć czy przelecieć świat dookoła. My też marzymy. Do tej pory „chwaliliśmy się” jedynie nielicznymi zdjęciami na Facebooku. Od kiedy jednak jest z nami Tośka wiele osób wmawiało nam że „w końcu usiądziemy sobie na tyłku”. Tak się nie stało! Marzenia – te większe bądź mniejsze nadal staramy się realizować – tyle że tym razem we trójkę.

I własnie stąd pomysł podzielenia się naszymi odkryciami z trochę szerszą publicznością.

TheMiddle to nasza odpowiedź na pytania przyjaciół „jak było?”, „gdzie się teraz wybieracie?” „jak mała?”. To miejsce w którym chcemy pokazać jak dziecko zmienia nasz świat. To strona na której dziadkowie będą mogli przeczytać i zobaczyć że mała jest bezpieczna i ma się bardzo dobrze. Bedziemy się starać by opisy nie były zbyt długie, przynudnawe. Chcemy by strona bardziej pełniła funkcję fotobloga, niż zwyczajny, pisany dziennik.

Oczywiście chcielibyśmy móc spędzić nieprzerwany rok w podróży, przejechać świat dookoła i porzucić szarą codzienność. Jak jednak możecie przeczytać w zakładce „o nas” jesteśmy podporządkowani urlopom, pracy, żłobkowi i codziennym krakowskim wschodom i zachodom słońca. Blog ten jest więc naszym małym dziennikiem, wspomnieniami do których kiedyś sami będziemy mogli powrócić i pamiętnikiem wspomnień które przygotowujemy dla Tośki.

Właśnie w tym miejscu chcemy pokazać że z dzieckiem się DA:

  • DA się podróżować,
  • DA się odkrywać,
  • DA się pracować,
  • DA się śmiać,
  • DA się marzyć,
  • DA się bawić
  • DA się czerpać przyjemność.

Oczywiście – jest w tym dużo więcej umiaru i odpowiedzialności. Chcemy Wam pokazać jak zaplanować podróż z dzieckiem, jak zapewnić mu atrakcję i przygodę, jak odpocząć i jak zaszaleć.  Miejsce w którym śmiało możecie śledzić nasze mniejsze lub większe wypady, a także zwykłą codzienną nudę. Chcemy opowiedzieć Wam o naszych bólach głowy powodowanych pełną koncentracją nad małą tak by inni wokół nie patrzyli na nas jak na idiotów, o strachu, odpowiedzialności i kreatywności.

Zapewne znajdziecie tu więcej zdjęć niż samej treści pisanej, ale obiecujemy że będziemy się starali uzupełniać wszystko na bieżąco. Jako że blog powstał w listopadzie 2015 roku, wszystkie posty do tego czasu są wpisami retrospekcyjnymi – post factum.

 

I jeszcze coś na koniec (choć zapewne pojawią się też osobne wpisy na ten temat). Chcielibyśmy dodać iż zwykle latamy nie tam, dokąd chcemy, ale tam dokąd zaprowadzą nas kolejne „promocje”. To że udaje się nam zorganizować po kilka wypadów w ciągu roku, to tylko kwestia „poszukiwań”, czytania odpowiednich forów, posiadania odpowiednich kart płatniczych i celowania w ten jeden odpowiedni moment, kiedy to za darmo! lub za pół darmo możemy zakupić odpowiednie bilety. Z nałogiem wyszukiwania tanich lotów przegrywamy od lat…

Tak więc zapraszamy!

Jeżeli macie pytania to śmiało piszcie. Postaramy się Wam odpowiedzieć, rozwiać Wasze wątpliwości, albo może trochę Was zaniepokoić.kopenhaga-08.15-instagram#001_WM …a w sobotnie wieczory polecamy to: „The Middle