Lego Duplo – klocki dla najmłodszych

Lego Duplo to idealny przykład tego, jak można rozszerzyć swoją ofertę na nowe grupy docelowe. Te klocki w stu procentach kompatybilne z innymi elementami od duńskiego producenta. Jednocześnie tutaj każda cegiełka jest dwa razy większa.

Lego Duplo – marka w obrębie marki

Lego zazwyczaj bardzo dba o to, aby wszystkie jego produkty były podpisane nazwą marki. Duplo to w tym wypadku wyjątek. Klocki są produkowane przez tą samą duńską firmę. Jednocześnie jednak na opakowaniach w kluczowym miejscu zobaczymy napis “Duplo” z charakterystycznym zajączkiem.

W tym wypadku logo jest to dla kupujących jasnym komunikatem, że klocki są skierowane do młodszych dzieci. Można się nimi bawić już w wieku półtora roku. Górnej granicy oczywiście nie ma, ale zazwyczaj dzieci zaczynają tracić zainteresowanie tego typu zestawami w okolicach lat pięciu.

Lego Duplo mocno odróżniają się od produktów głównej marki. Przede wszystkim tutaj wszystkie elementy w pudełku są zauważalnie większe. To po to, aby uniknąć połknięcia lub wchłonięcia.

Inne są nawet postacie. Są mocniej zbudowane, bardziej zaokrąglone i ogólnie dostosowane do “oczekiwań” najmłodszych dzieci. Warto tutaj zwrócić uwagę chociażby na bardziej jaskrawe barwy ich ubranek oraz większe oczy i usta.

Lego duplo dla najmłodszych – buduj i łącz

Zestawy Lego Duplo są o wiele prostsze i jednocześnie bardzo mocno wpisują się w styl zabawek dla najmłodszych.

Bawiąc się nimi, będziemy składać słoniki albo bawić się owieczkami. W niektórych zestawach celem zabawy jest złożenie koparki albo ciuchci.

Należy jednak podkreślić jedną niezwykle ważną informację.

Duplo mają wypustki kompatybilne z cegiełkami standardowego Lego. Oznacza to, że nawet jeśli nasze dziecko już “wyrośnie” z zabawy prostymi ciężarówkami i pociągami i tak będzie mogło korzystać z tych klocków.

Większe cegiełki mogą się przydać do budowania bardziej zaawansowanych i skomplikowanych projektów. Świetnie nadają się na przykład jako swojego rodzaju podkład albo teren, na którym staną budowle.

A poza tym wiele razy może się zdarzyć, że w konstrukcji, którą akurat dziecko stawia, przyda się parę “mocniejszych” elementów.