2015 – czas na podsumowanie!

IMG_20151231_184923
Za chwilę Nowy Rok!!! Co nam przyniesie? To okaże się już w wkrótce, choć zapewne czeka nas sporo zmian.

Dla nas to żłobek, dużo mniej dni urlopowych – bo urlop macierzyński i ojcowski wykorzystane do cna, powrót Kasi do pracy i pewnie sporo innych zmian o których chyba nie chcemy nawet myśleć. Mocno jednak wierzymy w to, że nadal znajdziemy czas dla siebie, a przede wszystkim czas na realizowanie kolejnych marzeń – podróży.

My życzymy Wam uśmiechniętych i radosnych dzieci – takich które nie będą krzyczeć w samolotach, darmowych lub prawie darmowych biletów lotniczych, tanich noclegów, świętego spokoju, zdrowia, odwagi w spełnianiu marzeń i podążania za nimi, odkrywania nieprzetartych szlaków, przygody, adrenaliny i odkrycia czegoś nowego!

PhotoGrid_1451584387984

Tośka przygotowała małe podsumowanie tego co jej – małej podróżniczce udało się osiągnąć w 2015 roku.

Tak naprawdę był to dla nas pierwszy rok podróży z dzieckiem, pierwszy rok życia Tośki! Na świecie pojawiła się we wrześniu 2014, a swoją pierwszą króciutką podróż w rodzinne strony zaliczyła mając niecały miesiąc. Potem już było z górki 🙂 Pierwszy lot wzięła na swoje barki już w styczniu 2015 roku, kiedy miała zaledwie 4 miesiące.

Sami jesteśmy pod wrażeniem jej kolejnych liczb: 12 odwiedzonych państw, 27 lotów, ponad 30 zobaczonych miast, kilkadziesiąt noclegów poza domem, 90h spędzonych w samolotach i 58000 przelecianych kilometrów!

Przede wszystkim jednak należy wspomnieć o niesamowitych ludziach! O zrodzonych przyjaźniach czy odnowionych kontaktach. Na każdym kroku towarzyszyły nam przyjazne, miłe i chcące zagadać lub pomóc osoby. 

Poza tym były pieski i kotki napotkane na drodze – zawsze poprawiające humor małej, rybki w gigantycznych akwariach, małpki i delfiny które hipnotyzowały Tośkę tak by rodzice mieli dla siebie choć 5 minut na spokojny oddech, wielkie pająki, komary, karaluchy czy węże przed którymi we trójkę uciekaliśmy w popłochu.

Choć części relacji nadal brakuje na naszym blogu, to serdecznie zapraszamy Was do poczytana tego co już opublikowane, a zaraz po Nowym Roku obiecujemy Wam pierwszą część relacji z ostatniego wyjazdu do Azji.

Wszystkiego dobrego!

Capture

3 thoughts on “2015 – czas na podsumowanie!

  1. Jestem pod wrazeniem, w rok tyle panstw odwiedzic, zapewne niezapomniane wspomnienia, bedziecie mieli co wspominac, zazdroszcze, oczywiscie pozytywnie)

  2. Maćkowie! Wszystkiego dobrego w 2016. Przede wszystkim zdrowia, dużo snu i cierpliwości (życzę pewnie tego, co sam chciałbym mieć). Róbcie wpisy z podróży! Statystyki Tośki są nie tylko nie kłamią, one nie pozostawiają złudzeń – jesteście Mistrzami. Ja na takie wyprawy mam za małe jajka, tym bardziej chylę czoła. Zdjęcia Kasi – przepiękne! No, jednym słowem, ślę same dobre myśli. I zapraszamy do Bańskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *